Chovatelská stanice psů


Na  jaro 2019 jsme naplánovali po dvou letech štěňátka s Bublinkou a Karamelkou. Obě fenky měly v r. 2017 mnohopočetné vrhy, proto jsme je v roce 2018 nekryli a dopřáli jim zasloužený relax.
Sestra Bambulka měla plnopočetný vrh v roce 2018,  takže letos jí necháme také pauzu a sedmiletá Natálka je už v "penzi"
Chov psů je náš koníček. Nemnožíme štěňátka rok co rok při každém hárání fen a nechováme na nich až do 9ti let, kdy ještě mohou mít poslední vrh.
Krycí psy pečlivě vybíráme. Důležitá jsou pro nás zdravotní kritéria, nepříbuznost, typický exteriér, jenž se snažíme v chovu udržet: pěkně modelované hlavy, hluboké hrudníky, silné kostry, tak jak se píše ve standardu plemene. 

Caramel Sweet Star Royal Standard i Bubble My Star Royal Standard se začaly hárat téměř současně. 
Pro Karamelku jsem původně zamýšlela psa ze Skandinávie, ale jelikož se opravdu neumím rozpůlit, nakonec jsem si udělala výlet do Polska k chovatelce Sylwii Czaja.
Se Sylwií se známe z výstav víc jak 15 let. Co se chovatelství týče, máme stejné názory a vkus, takže si velmi dobře rozumíme. Právě od ní k nám přišel náš Verdík.


vrh O - Caramel Sweet Star Royal Standard  x Cedarwood Play Mor So Much Mor (celočokoládový vrh) 
6 fenek a 2 pejsci se narodili 19.4.2019. Všechna štěňátka jsou již zarezervována! 
Porod proběhl přirozenou cestou a Karamelka i štěňátka jsou v pořádku.

Omlouváme se všem, na které se letos nedostalo. Další krytí Karamelky bude až za 2 roky.
V tuto chvíli můžeme doporučit štěňátka po našem chovném pejskovi Verdíkovi, která se mají narodit v ch. stanici Love My Chocolate Soull začátkem května.
Další vrh po tomto pejskovi očekávají na Slovensku - Komárno, v případě zájmu zašlu kontakt. Oba vrhy budou celočokoládové. 

Otec štěňátek je americký čokoládový pes Cedarwood Play Mor So Much Mor - viz foto:
Tatínek má skvělý původ, v jeho rodokmenu můžeme do čtvrtého kolena najít 14 amerických a kanadských šampionů!
Co je pro nás nejdůležitější, jsou jeho zdravotní výsledky. Kyčle i lokty má čisté - HD A, ED 0/0, vyšetření srdce a očí, EIC, PRA, HNPK - vše čisté. 
Stejně jako Karamelka je plnochrupý, také bez žlutého genu a má pracovní zkoušku. 
Jelikož i Karamelka je čistá na EIC, PRA, HNPK, znamená to, že celý vrh O bude také čistý na tato genetická onemocnění a nebudou ani přenašeči. 

 
 


vrh P - Bubble My Star Royal Standard x Greenstone´s Early Grey at Salt Creek

Dne 29.4.2019 se nám narodilo 9 štěňátek, z toho 8 černých a 1 blonďák. :-) 
Také Bublinka měla přirozený porod a všechno dobře dopadlo.

Všechna štěňátka byla ihned po narození zarezervována.
Zájemcům o černé nebo žluté štěňátko můžeme doporučit první vrhy, které se mají každým dnem narodit po našem Gagarinovi v jiných chovatelských stanicích.
Informace na tel. 777 849 955 
 
vrh P: 
Měli jsme to štěstí, že zrovna nyní je do Polska na omezenou dobu zapůjčen americký černý pes Greenstone´s Early Grey at Salt Creek, a tak týden po krytí Karamelky jsme jeli k našim severním sousedům znovu. 
Také Greenstone´s má vyšetření kyčlí a loktů bez nálezu a i on je vyšetřený na EIC, PRA, HNPK, navíc ještě na CNM a narkolepsii. 
A jelikož i Bublinka je čistá na EIC, PRA,  HNPK, CNM, znamená to, že všechna štěňátka z vrhu P nebudou nikdy těmito nemocemi postiženi a ani je nebudou coby přenašeči předávat na svoje případné další potomstvo.  
Díky své velmi mírné povaze složila Bublinka také canisterapeutickou zkoušku.  
 
  


Informace a rezervace na tel. 777 849 955  
Ilustrační foto černého pejska po našem Verdíkovi a fence z našeho chovu Star Dance Royal Standard.