Chovatelská stanice psů

V sobotu 19.5.2018 se nám narodilo 5 kluků a 3 holky -  vrh "L" Royal Standard!
Všechna štěňátka jsou již zadaná.
Další štěňátka po Bambulce plánujeme až zase za dva roky.
Nejbližší žlutý vrh zamýšlíme v roce 2019 po její sestře Bublince.   
V roce 2018 už plánujeme pouze černá a čokoládová štěňátka po našem Verdíkovi a fence z našeho chovu Favourite Star Royal Standard.
Favinka by měla hárat v nejbližší době, štěňátka by se měla narodit v polovině srpna 2018. Rezervace na tel. č. 777 849 955.

RODIČE ŠTĚŇÁTEK - vrh "L"

Maminkou se stala naše Bambulka - Best Star Royal Standard a otce štěňátek jsme našli na Slovensku. Je to pěkný zlatý pejsek Goldfinger You´re The Inspiration.
Goldfinger nejvíce vyhovoval našim kritériím, nebot je čistý na všechna povinná i nepovinná genetická vyšetření,  stejně tak jeho sourozenci, což je pro další chov klíčové. Vždy je nutné sledovat zdravotní výsledky plošně, ne se zaměřit jen na konkrétního jednotlivce. Taková malá statistika pak může v mnohém napomoci k zdravému chovu i pro další pokolení.
Jak Goldfinger, tak jeho sourozenci Grand Diva, Give Me Five, Golden Edition mají vyšetření kyčelní i loketní dysplazie čisté s výsledkem 0/0. Je plnochrupý.
A v tomto směru se u maminky štěňátek Bambulky a jejího prvního vrhu z roku  2016 můžeme také pochlubit nádherným výsledkem, který je snem každého chovatele: 
Máme hotové rtg kyčlí a loktů u 4 sourozenců a všichni jsou čistí! U Gagarina a Go Go Star jsme si v duchu trendu nových nepovinných vyšetření nechali vyhotovit i ramena a mají je také čistá bez nálezu. 
Gagarin Royal Standard: DKK, DLK, OCD - vše 0/0
Go Go Star Royal Standard: DKK, DLK, OCD - vše 0/0
Guliver Royal Standard: DKK, DLK - vše 0/0
Ginger  Star Royal Standard: DKK, DLK - vše 0/0
(vyhodnotil MVDr. Snášil CSc.)
Gagarina jsme si jako nadějného plemeníka nechali doma a rádi ho představíme zájemcům o štěňátka. 


VÍCE O ŠTÉŃÁTCÍCH: 

V naší chovatelské stanici byly všechny vrhy vždy odchované doma v kuchyni v porodní bedně a to až do věku 5ti týdnů.
Základem stravy prvních dnů je samozřejmě mateřské mléko. Od 14ti dnů přikrmujeme kvalitním štěněcím mlékem a později štěněcí kaší od německé firmy Happy Dog.
V tomto ohledu apeluji na budoucí majitele štěňat, aby pokud možno zůstali u této značky a bezprostředně po odchodu štěňátek do jejich domovů jim krmivo neměnili.
Každý výrobce má svou recepturu, technologii zpracování surovin apod., doporučuji tedy zůstat u toho, na co jsou prckové zvyklí. 
Štěňátka od nás jsou velmi dobře socializovaná tzn, že jsou kontaktní, dobře reagují na lidský hlas, zvládají jednoduchou povelovou techniku - přivolání na písknutí, rozumí prvním povelům jako NE, NESMÍŠ, nebojí se lidí, zvuků, budou zvyklá na dospělé psy, kočky atd. Socializované štěně ale neznamená vychované. S tím si musí poradit každý majitel sám a to už od prvního dne, kdy by měl štěněti jasně nastavit mantinely a seznámit s pravidly hry soužití v jeho novém domově. Na toto a další témata mám vydanou několika stránkovou brožurku plnou rad a lety osvědčených výchovných postupů pro jednotlivé vývojové fáze mladého psa. Brožurku spolu s průkazem původu, očkovacím průkazem a kupní smlouvou obdrží každý majitel při převzetí štěněte.   
Řádné očkováni a odčervení je samozřejmostí a bude vyznačeno v očkovacím průkazu.

Říká se, že samochvála smrdí. Pro mě je nejvyšším oceněním skutečnost, že se k nám majitelé po letech vrací a dalšího pejska si kupují zase od nás.
I tento vrh bude ozdoben krásným setkáním s rodinu, kterou jsem viděla naposledy cca  před 15 lety :-), kdy si brali žlutého pejska po našem Artíkovi.  
Nemusím však chodit do nijak vzdálené minulosti, neboť jsem obklopená mnoha správnými pejskaři a doslova žasnu, čemu všemu se s našimi odchovy věnují.
Od canisterapie, přes mysliveckou kynologii, sportovní kynologii, canicross nebo dogtreking, chov, výstavy apod. Záleží na zájmech a samozřejmě potenciálu každého psa.
Štěňátka od nás jsou vhodná do rodin k dětem, pro mladý bezdětný pár či naopak seniory.