Chovatelská stanice psů
nar. 11.10.2014
Čekatelka titulu Český šampion
V1, CAC, V2, V3, OVVR - I.cena, PZ - III.c
DKK A,  lokty 0/0, EIC, HNPK, PRA - vše čisté, plnochrupá
4. generace

(rodiče: Mallorns Bad Leroy Brown x Revival Star Royal Standard)

Karamelka je dcerou nádherného finského psa Mallorns Bad Leroy Brown. Po něm si nese v rodokmenu nejen krev z chovu Mallorns, ale i linie anglické a kanadské (Chablais), což dává prostor širší genové variabilitě. Z matčiny strany pokračujeme v udržení generací po zakladatelce našeho chovu Interšampionce Upward Star Tankaram, kde si nejvíc cením toho, že jsem všechny psy až do 4. kolena znala, viděla jsem jejich povahy a počínaje pra pra rodiči po matce mohu garantovat i zdravotní vyšetření, které jsem s nimi absolvovala. Birchbrook Padington Bear (otec od Vitality of Tankaram) i Rocheby Suttonpark Sargeant Pepper (otec naší Upward Star Royal Standard) byli plemeníci na nějaký čas zapůjčeni do ČR. Pamatuji si je z výstav, prvního v pořadí jsem viděla i pracovat na honu - rok 2001 - 2002.

Karamelka je představitelkou spíše moderního typu labradora: mohutná v kostře i těle, přesto elegantní Je to neúnavná aportérka, co vidí, to nosí. Pro její mimořádně milou povahu jí říkáme "Božská Kája" 
Tento rok zvládla podzimní zkoušky ve III. ceně po minimální přípravě. Ve středu ji naše psí teta Terezka Elbová natáhla první vlečku a v sobotu už byla na zkouškách. 
Nemohu říct, že své psy lovecky vedu, ale od malička v nich upevňuji správnou techniku aportování, bez zlozvyků, takže když potom vyměníme dummy za živou zvěř, zpravidla po velmi krátké přípravě jsou schopni pracovní zkoušku zvládnout. 

 
  

 Tatínek Karamelky - Mallorns Bad Leroy Brown.