Chovatelská stanice psů

Plánované vrhy

 

Na rok 2021 jsme si naplánovali krytí čokoládové Karamelky  - Caramel Sweet Star Royal Standard a Bubble My Star Royal Standard, které kryjeme po dvou letech (vloni měli zaslouženou pauzu po svých štěňátkách z roku 2019).
Fenkám Favourite Star Royal Standard a Best Star Royal Standard se v loňském roce shodně narodila jen 2 štěňátka, takže vzhledem k tomu, že se nejednalo o plnopočetný vrh a obě fenky jsou v dobré kondici, zamýšlíme jejich poslední krytí letos. 
A v záloze máme ještě našeho benjaminka čokoládovou Otylku - Otylie Pink Star Royal Standard. Je to naše již 5. generace. Buď bychom měli štěňátka letos v létě / podzim, nebo až příští rok na jaře. Otylka ještě nemá svou stránku na webu. Zapracujeme na tom :-)  

Doporučujeme navštívit náš fb profil, kam občas zveřejníme nějakou aktuální momentku z mobilu. https://www.facebook.com/royalstandard.cz

Pro zájemce o čokoládová štěňátka máme dobrou zprávu. Karamelka je již nakrytá, máme potvrzenou březost a na pondělí velikonoční se nám mají narodit štěňátka.
Pro velký počet zájemců už další rezervace nepřijímáme. 

Pro Bublinku (Buble My Star Royal Standard) jsme měli vybraného černého pejska ze zahraničí, ale krytí nám bohužel znemožnila covidová situace. V záloze jsme měli žlutého pejska v ČR. Bublinka už je úspěšně nakrytá a my v polovině dubna očekáváme vrh žlutých štěňátek. 

Sestra Bambulka (Best Star Royal Standard) měla v loňském roce opravdu pech na ženichy :-) 
Začala hárat vloni začátkem dubna, v době kdy nově vzniklou situaci brali tehdy lidi ještě opravdu vážně. Média na nás apelovala, at se nenavštěvujeme, zůstáváme doma. Pochybuji, že by nás tenkrát k sobě domů za psem někdo pustil. Navíc byly uzavřené hranice. Jediným řešením bylo nechat si zaslat chlazené sperma. Doslova jediný ženich byl v té době v Polsku. Bohužel nejlepší krycí dny vycházely zrovna na neděli a pondělí velikonoční a poslední den, kdy fungovala spedice ze zahraničí byl zelený čtvrtek. Na Velký pátek by nám balíček se spermatem už nikdo nedoručil. Kryli jsme tedy o 3 dny dřív, než bylo vhodné a věřili, že to snad vyjde. Nakonec se nám narodily jen 2 holčičky - královny: Queen Elisabeth (zvaná Eliška) a Queen Star, které říkáme Bohunka. 
Rok se s rokem sešel a vidím, že jsme se nikam neposunuli. Nemůžeme cestovat ani mezi okresy, na krytí fen se de jure výjimka nevztahuje, protože se jedná o zájmový koníček, jezdí se krýt tajně. Při cestě do zahraničí je třeba zůstat po návratu 5 dní v karanténě, potom na testy..... Darmo mluvit....
Dobrá zpráva je, že Bambulka se bude hárat až za 2 měsíce, tak doufáme, že se situace zlepší.

Černé Favince (Favourite Star Royal Standard) se vloni narodila taky jen 2 štěňátka, takže jí letos můžeme opět nakrýt. Hledáme čokoládového pejska. Očekávaná štěňátka by byla čokoládové a černé barvy. Plánujeme je na léto 2021, kdy se má Favi hárat. Je to fenka využívaná v canisterapeutické praxi u postižených dětí, proto při výběru našeho ženicha budeme klást důraz nejen na zdravotní aspekty, nepříbuznost, ale také na povahové rysy, které chceme udržet dál pro příští generace.  Můžeme se pochlubit, že řada štěňátek z našeho chovu pracuje jako vodící a asistenční psi u handicapovaných dětí, dochází do stacionářů atd. 

Letos v létě zvažujeme také první štěňátka po naší čokoládové Otylce (Otylie Pink Star Royal Standard). Je to mladá fenka, její stránku na webu teprve připravujeme. Informace o vrhu "O", z kterého Otylka pochází, najdete v menu MINULÉ VRHY.  Pejska bychom nejraději černého, to by se pak narodila černá a čokoládová štěňátka. 

Při hledání štěňátka je nutné počítat s tím, že fenky někdy nezabřeznou, i když krytí proběhne v pořádku a pes i fena jsou zdraví. Je to příroda. Nebo se může stát, že v laboratoři špatně vyhodnotí výsledky a mylně se stanoví optimální doba na krytí. Potom se nenarodí štěňátka žádná nebo třeba jen jedno nebo dvě. 
Je velmi těžké odpovědět na otázku: "Máte ještě volné fenky?", když vrh teprve očekáváme. Může se narodit 6 pejsků a 2 fenky nebo též obráceně. 

Během celého roku jsou k dispozici také štěňátka v jiných chovatelských stanicích po našich dvou chovných psech: Gagarinovi a Verdíkovi.
Co mám však zprávy, štěňátka jsou většinou zamluvená dřív, ještě než se narodí. Kdo na štěňátko spěchá, tomu bych poradila sledovat inzertní servery s nadějí, že si to někdo na poslední chvíli rozmyslí a rezervaci štěňátka zruší, takže se chovateli neplánovaně uvolní. 

Přeji všem hodně štěstí! To správné štěňátko se ke každému jednou dostane! A někdy je zapotřebí na sebe počkat. :-) 
Martina Fialová

Bližší informace na tel. 777 849 955.