Chovatelská stanice psů

V roce 2021 očekáváme štěňátka všech tří barev.

Na rok 2021 jsme si naplánovali krytí čokoládové Karamelky  - Caramel Sweet Star Royal Standard a Bubble My Star Royal Standard, které kryjeme po dvou letech (vloni měli zaslouženou pauzu po svých štěňátkách z roku 2019).
Obě fenky již v dubnu porodily, vrhy jsou na světě a všechna štěňátka jsou zamluvená.
Je nám líto, že se na všechny nedostalo, ale na čokoládová štěňátka jsem měli snad 70 zájemců a na žlutá asi 50 :-) 

Fenkám Favourite Star Royal Standard a Best Star Royal Standard se v loňském roce shodně narodila jen 2 štěňátka, takže vzhledem k tomu, že se nejednalo o plnopočetný vrh a obě fenky jsou v dobré kondici, zamýšlíme jejich poslední krytí letos: 
Pro Favourite Star hledáme čokoládového pejska. Očekávaná štěňátka by byla čokoládové a černé barvy. Plánujeme je na léto 2021, kdy se má Favi hárat. Je to fenka využívaná v canisterapeutické praxi u postižených dětí, proto při výběru našeho ženicha budeme klást důraz nejen na zdravotní aspekty, nepříbuznost, ale také na povahové rysy, které chceme udržet dál pro příští generace.  Můžeme se pochlubit, že řada štěňátek z našeho chovu pracuje jako vodící a asistenční psi u handicapovaných dětí, dochází do stacionářů atd. 
Pro více informací kontaktujte spolumajitelku fenky. paní Jolanu Minaříkovou tel. 731 801 255, která se právě canisterapii se svými pejsky věnuje, vede zájmové kroužky s dětmi atd.
  
POZOR ZMĚNA: !!!
Velmi se omlouváme za příslib krytí fenky Best Star Royal Standard, ale z osobních důvodů to bohužel nebude možné. V tyto týdny se stěhujeme do nového domu a časově nám to vyšlo jinak, než jsme původně plánovali. Na nové adrese ještě nemám vše potřebné pro odchov štěňat a na staré adrese se vyskytujeme už málo. Chov psů je pro mě koníčkem ve chvílích volna. Není to nutnost za každou cenu či finanční výpomoc, proto jsem se rozhodla Bambulku již nekrýt. Dala nám krásné psy jako je Gagarin aj. a mé rozhodnutí navíc podpořil výsledek DKK, DLK její roční dcery Queen Star Royal Standard, která zůstala v naší chovatelské stanici. Nulové kyčle, lokty a čistá ramena předurčily tuto fenku stát se pokračovatelem chovu Royal Standard.

Letos v létě zvažujeme také první štěňátka po naší čokoládové Otylce - Otylie Pink Star Royal Standard. Hledáme nejlépe černého pejska, takže plánovaný vrh by měl být černé a čokoládové barvy.
Informace o vrhu "O", z kterého Otylka pochází, najdete v menu MINULÉ VRHY.  Z celkem osmi štěňátek máme na DKK a DLK vyšetřeny 4 sourozence a všichni splnili podmínky chovnosti.
Dvě Otylčiny sestry by měly být stejně jako my nakryté letos v létě / podzim, v případě zájmu rádi předáme kontakt na majitele.
Otylka je naše již 5. generace. Zatím nemá svou stránku na webu. Zapracujeme na tom :-)  

Co říci závěrem: 
Při hledání štěňátka je nutné počítat s tím, že fenky někdy nezabřeznou, i když krytí proběhne v pořádku a pes i fena jsou zdraví. Je to příroda. Nebo se může stát, že v laboratoři špatně vyhodnotí výsledky a mylně se stanoví optimální doba na krytí. Potom se nenarodí štěňátka žádná nebo třeba jen jedno nebo dvě. 
Je velmi těžké odpovědět na otázku: "Máte ještě volné fenky?", když vrh teprve očekáváme. Může se narodit 6 pejsků a 2 fenky nebo též obráceně. 

Během celého roku jsou k dispozici také štěňátka v jiných chovatelských stanicích po našich dvou chovných psech: Gagarinovi a Verdíkovi.
Co mám však zprávy, štěňátka jsou většinou zamluvená dřív, ještě než se narodí. Kdo na štěňátko spěchá, tomu bych poradila sledovat inzertní servery s nadějí, že si to někdo na poslední chvíli rozmyslí a rezervaci štěňátka zruší, takže se chovateli neplánovaně uvolní. 

Přeji všem hodně štěstí! To správné štěňátko se ke každému jednou dostane! A někdy je zapotřebí na sebe počkat. :-) 
Martina Fialová

Bližší informace na tel. 777 849 955.