Chovatelská stanice psů

V září 2020 očekáváme narození čokoládových a černých štěňátek - vrh R.
Otec: Play Mor Simply Irresistible
Matka: Favourite Star Royal Standard
Jedná se o již opakované spojení zaměřené zejména na povahu. Oba rodiče složili canisterapeutickou zkoušku  a oba pomáhají s rehabilitací u zdravotně postižených dětí v Centru Kociánka v Brně.
Spolumajitelka matky štěňátek paní Jolana Minaříková je navíc spoluzakladatelka volnočasového centra pro děti www.edu-play.cz., kam s našimi labradory dochází.
Já sama jsem kdysi coby pedagog začínala s canisterapii v Základní škole na ul. Horníkova v Brně a stalo se již tradicí, že několik našich odchovů pravidelně odchází do výcviku k organizacím a spolkům, které připravují asistenční a vodicí psi. Tato štěňátka musí splňovat zejména požadavky na bezkonfliktní, přizpůsobivou povahu, musí být snadno ovladatelná a učenlivá. Kromě toho prochází přísnými zdravotními testy, aby budoucí klient měl jistotu, že jeho asistenční pes bude také zdravý. 
Přestože labrador je původem lovecký pes, dnes již plní úlohu spíše společenského plemene. Většina nových majitelů hledá kamaráda, rodinného společníka. A tímto směrem jsem také zacílila svůj chov. Vrh R je z matčiny strany naší již 5. generací zdravotně i povahově prověřeného chovu.

Zakladatelkou této černo čokoládové linie byla Interšampiónka Upward Star Tankaram, její dcerou byla Gina - G´Star Royal Standard. V roce 2011 se Gině narodila Natálka - Revival Star Royal Standard a po ní se nám narodila 4. generace - maminka plánovaného vrhu R Favourite Star Royal Standard! Poslední jmenované najdete na našich webových stránkách.

Pozn.: (Slabinou našeho webu je zatím jeho nekompletnost. Ucelit a zpracovat skoro 20 let chovu dá docela zabrat a přiznám se, že raději než u tabletu on-line a stále u PC, žiji svůj život opravdově, v přírodě, na výletě.... takže snad za dlouhých zimních večerů se k těmto restům konečně dostanu).