Chovatelská stanice psů


V první polovině roku 2022 plánujeme čokoládová štěňátka po fence Otýlie Pink Star Royal Standard a dále černá a čokoládová štěňátka od Favourite Star Royal Standard.
Otylka již byla úspěšně nakrytá, takže pokud vše dobře dopadne, v první polovině května se narodí vrh od písmene "U". 
Bude to naše již 6. generace.
Favinka zatím nehárá, podrobnosti zveřejníme, až to bude aktuální.


Podrobnosti k očekávanému květnovému vrhu po naší fence Otýlie Pink Star Royal Standard a po americkém pejskovi Big Sky's Knight Moves:
Těm z Vás, kteří s chovem teprve začínáte, krátce vysvětlím, co se rozumí počtem generací a jak to je se štěňátky s PP:
Naše chovatelská stanice chová štěňátka s průkazem původu (PP), což znamená, že náš chov je řízen mnoha pravidly chovatelského řádu. K těm pro zdravý chov nejdůležitějším patří testování našich psů na genetická onemocnění. K povinným testům, které náš klub vyžaduje, jinak na daném psovi nesmíme chovat, je zejména vyšetření na dysplazii kyčel a loktů. Další testy, jako např. vyšetření očí, srdce, ramen a další, jsou nepovinná, ale v dnešní době již patří k dobrému standardu každého seriózního chovu. Jen pro zajímavost uvedu, že současná věda je již tak daleko, že stačí poslat vzorek slin do laboratoře a z DNA lze potvrdit, že pejsek nikdy neonemocní např. šedým zákalem. A co víc, pokud jsou oba rodiče na tato onemocnění negativní, automaticky všechna štěňátka po nich jsou také čistá. A to je hlavní plus papírového chovu. Vaše štěňátko je po prověřených rodičích a v našem případě ze strany matky až do páté generace. Jak maminka štěňátek Otylka, tak jejich babička Karamelka, stejně tak jejich prababička Natálka, pra prababička Gina a konečně v 5. generaci zakladatelka našeho chovu Stárynka jsou prověřené zdravotně testované fenky. Komě Otylky, která to zatím nestihla, absolvovaly všechny canisterapeutickou zkoušku, tedy prověření povahy, neboť labrador nesmí být agresivní ani bázlivý. 
Výhodou internetu a sociálních sítí je to, že lze dohledat informace a fotografie v podstatě o veškerém příbuzenstvu, najít prarodiče, sourozence z jednotlivých vrhů atd. Nejsme anonymní prodejci štěňat, ale budujeme si své jméno už přes 20 let. 

Tatínek štěňátek Big Sky's Knight Moves (USA(: