Chovatelská stanice psů

Minulé vrhy

Dne 25.11.2018 se fence z našeho chovu Evening Rose Royal Standard a našem čokoládovém pejskovi Verdíkovi - Play Mor Simply Irresistible (více v menu KLUCI) narodilo 6 tmavě čokoládových štěňátek.
Porod probíhal přirozenou cestou a maminka Rose i štěňátka jsou v pořádku.

Štěňátka jsou od písmene "N".  
Oba rodiče mají kyčle a lokty čisté (HD A, ED 0/0), jsou plnochrupí, tmavě čokoládoví  a štěňátka budou po nich čistá na EIC a PRA.
Bude se jednat o domácí odchov v rodině, v dobrých hygienických podmínkách a pod dohledem veterináře.
Kromě kupní smlouvy, obdrží nový majitel také mezinárodní očkovací průkaz s vyznačeným očkováním a odčervením vč. čipování. Jako bonus navíc máme pro začátečníky vydanou brožurku plnou rad a doporučení ohledně výchovy, výcviku a to od prvních dní v novém domově až po dospělost. Dle zájmu nových majitelů a samozřejmě s přihlédnutím k vrozeným vlohám a předpokladům konkrétního štěňátka, rádi pomůžeme s přípravou na různé kynologické aktivity (canisterapii, dogtreking, canicross, lovecké zkoušky, výstavy psů, zájmový chov apod.). Tyto aktivity nejsou povinné. Vystavený průkaz původu nezavazuje nikoho k povinnosti zařazení psa do chovu, absolvování zkoušek apod.  Je ale škoda tuto možnost nevyužít.  

Nejlépe to vystihuje příběh maminky Rose:
Rose se narodila v naší chovatelské stanici a nový domov našla kousek od nás v Brně. Původně to  měla být "jen" parťačka k dospívajícímu klukovi, ale jelikož se majitelům jevila jako nesmírně krásná a inteligentní psí slečna, začali s ní navštěvovat cvičák, učili Rose aportovat a dokonce se zúčastnili i psí výstavy, kde si Rose a zejména její panička vedla skvěle. V silně obsazené třídě mladých dostala známku výborná, v pořadí čtvrtá a v dospělosti dokonce titul r.CAC a výborná 2.  
Rentgeny kyčlí a loktů potvrdily, že Rose je naprosto zdravá. K tomu absolvovala labradoří maturitu, což znamená zvládnutí několika disciplín na tzv. Ověření vrozených vlastností retrívrů.
Přestože to původně ani nebylo v plánu, Rosinka se stala chovnou fenkou a tak se její rodina rozhodla mít aspoň jednou za život štěňátka. Výběr ženicha padl na našeho Verdíka, kterého jsem si přivezla v roce 2014 z Polska jako nepříbuzného psa hlavně na fenky z mého chovu, na které se typově hodí. 

Fotografie Rose: 

   

Štěňátka z našeho posledního vrhu "M" po Favince a Verdíkovi nar. 11.8.2018 jsou již všechna zadaná.
Své nové domovy našla u skvělých majitelů, věřím, že se s nimi zůstaneme i nadále v kontaktu.
Pro mě osobně dojemná setkání s lidmi, kteří se k nám po 14ti a v druhém případě po 15ti letech znovu vrátili pro štěňátko.
Fenka a pejsek putovali až do Dánska, kde už jednu fenku od nás mají a černá fenka šla na severní Moravu. Znovu ožily vzpomínky na starou generaci zakladatelů našeho chovu po Artíkovi a Stárynce....