Chovatelská stanice psů

Náš nový chovný pes!
nar. 7.8.2016
Otec: Walkie Talkie z Grodu Hrabiego Malmesbury
Matka: Best Star Royal Standard
HD A/A, ED 0/0, OCD 0/0, EIC N/N, PRA N/N, CNM N/N, DM N/N, HNPK N/E, lenght coat free

Plnochrupý, nese gen pouze pro žlutou barvu bez čokoládového genu. 
OVVR - I. cena, aport se zvěří
SZVP - I.cena, 145 bodů, 
PZ - II.c cena, 177 bodů (podzimní zkoušku absolvoval ve 14. měsících po cca týdenní "přípravě"!) 
Canisterapeutický pes - CT zkouška, plný počet bodů.

JUNIOR ŠAMPION SLOVENSKA
ŠAMPION SLOVENSKA
ŠAMPION ČR
4x CAJC, 2x Best JUNIOR, 7x CAC, 2x CC, ...

Gagarin byl už jako štěně tak mimořádný, že prostě musel zůstat doma. A nic na tom nezměnil fakt, že je příbuzný na celý můj chov, takže jako krycího psa ho nikdy nevyužiji :-).
Ve vrhu G se narodilo 5 kluků, z toho jeden hezčí než druhý - široké hlavy, mohutné kostry, anatomicky velmi pěkně stavění. 
Gagarin byl však od narození moje srdeční záležitost, protože mi výrazem i klidnou povahou připomínal svého pra pra dědečka Artíka - celým jménem Royal Standard Tankaram. (někteří ještě pamatují). S nadsázkou říkám, že Gagarin je jeho upgratované vydání. V něčem jsou jak přes kopírák, ale např. exteriérově je Gagi už lepší.  

Géčkový vrh považuji vůbec za jeden z nejvydařenějších odchovů Royal Standard, kdy se mi podařilo do rodokmenu na jedné straně dostat krev nejlepších evropských plemeníků
jako Follies Mon Oncle nebo Aston deĺ Etang Balancet a ze strany otce krev po americkém psovi Time Squerre Ulyses. Však jsem se taky nacestovala po celé Evropě! :-) 
Co je však hlavní, jsou zdravotní výsledky. Z devíti sourozenců máme 4 zrentgenované u MVDr. Snášila s tímto oficiálním vyhodnocením:   
Gagarin - HD A, ED 0/0, OCD čisté
Guliver - HD A. ED 0/0
Go Go Star - HD A, ED 0/0, OCD čisté
Ginger Star - HD A, ED 0/0
Takové skóre je snem každého chovatele, proto i volba krycího psa z vrhu jako je tento, dává velkou naději, že otec bude zdraví přenášet i na své potomstvo.
Navíc všichni z vrhu měli korektní skus a psi správně sestouplá varlátka,. Nikdo ze sourozenců neměl bílé znaky, (jen pro úplnost dodávám, že všech 9 štěňátek bylo černých, protože Wlakie Talkie je dominantně černý pes bez žlutého genu).

V březnu 2019 Gagarin již poprvé kryl. První fence se narodilo 6 štěňátek a druhé 8. Dnes už je otcem několika vrhů, kryje sám přirozenou cestou.
V případě zájmu o štěňátko po Gagarinovi rádi předáme kontakt na chovatele.    

Lovecky (ne)vedený pes :-) 
Psům, kteří vyrůstají u mě doma, se samozřejmě věnuji po stránce elementárního výcviku a dostává se jim také základním návykům správného aportování.
Loveckému výcviku se, jako kdysi, již nevěnuji, takže když jsem se ani ne týden před podzimními zkouškami dozvěděla, že teta Bublinka hárá a že hledají odvážného dobrovolníka místo ní, sehnala jsem narychlo jednoho bažanta, s tímto jedním kusem zvěře jsem udělala dohledávku, aport z vody a jednu dva krát zalomenou dlouhou vlečku. To byl celý náš lovecký výcvik!
Trval asi 30 minut, Gagarin to zvládl naprosto skvěle a takto "připraveného" jsem ho předala kamarádce, která s ním bez jakékoliv další přípravy absolvovala jak podzimní tak vodní práce.
Králíka viděl Gagarin poprvé právě na zkouškách a stejně tak všechny další disciplíny. Spoléhali jsme na jeho perfektní nos, vynikající pracovní vlohy a poslušnosti vůči i cizím lidem.
I když je pravda, že teta Terka pro něj nebyla cizí - cca měsíc před zkouškami se uvolnilo místo na OVVR zrovna v termínu, kdy jsem byla celý víkend na výstavě, takže už tam ho předvedla. Ráno jsem jí Gagiho přivezla, popřála hodně štěstí a bylo to. :-). 

Gagarin má skvělou povahu, je kontaktní, poslušný, ovladatelný i malým dítětem.  Naprostý pohodář. 

A co máme ještě v plánu? Rádi bychom ještě zvládli ZPR - takový bonus navíc. Tady jsme si ale vědomi, že jen vlohy a dobrý nos nestačí, takže budeme muset trochu zabrat. Jenže panička je líná,
a málo ambiciózní, takže z toho asi nebude nic :-) 
foto ve věku 2 let


NV Ostrava 2019 - V1, CAC v konkurenci 5 psů ve třídě pracovníFotografie do věku 1,5 let: 


věk 12 měsíců

   


RODOKMEN

FATHER

 

Walkie Talkie
z Grodu Hrabiego
Malmesbury
Time Squerre
Ulyses
Hyspire´s  
Hot to Trot
Hyspire Mo Hotta Mo Betta
Hyspire Inky Racer
Minefalls
Mel-Lo
Withara´s Brodier´s
Souvenier
Windfalls Stormy
Sunrise at Banner
Black Conga
Drum
z Grodu
Hrabiego 
Malmesbury
Annuals 
Me and My
Drum
Annual´s Trendsetter
Magnifizentros
Tosca
z Morusowki
Hercules Poirot Ingver

Mon Cheri z Grodu Hrabiego Malmesbury
MOTHER Best Star
Royal Standard
Jim Beam
Royal Standard
Follies Mon Oncle  Mallorns Romeo
 Tweedledum Follies   Bergerer
U after Royal Standard Tankaram Royal Standard Tankaram
Follies Polly Thepistol
Original Star 
Royal Standard
Aston de l Ettang
Balancet
Antonine Total Eclipce
over Cricklecreek
Fishermans Friend Nan
Upward Star
Tankaram
Rocheby Suttonpark
Sargeant Pepper
Trendmakers Treasure