Chovatelská stanice psů

Čokoládový pes, nar 27.7.2014
Český junior šampion

Čekatel titulu Český šampion a INTERŠAMPION:
2x CAJC, Best Junior, 4x CAC, res. CAC, CACIB, res. CACIB, BOB, OVVR - aport se zvěří.
CANISTERAPEUTICKÝ PES - CT zkouška z plným počtem bodů, březen 2019.
PZ - III.cena.

HD A, ED 0/0  (MVDr. Snášil), - EIC, HNPK, PRA, CNM - vše čisté, plnochrupý
Kompletní vyšetření očí - duben 2017, duben 2020

Rodiče: Labry Berry Scherbet at Play Mor (Rusko) x Cedarwood Play Mor Skyies T Limit (USA)

Verdíka jsem si přivezla z Polska od chovatelky a spolumajitelky Sylwia Czaja jako 5ti měsíční štěňátko s předpokladem výborného exteriéru, zdraví a nové krve, což se také naplnilo.
Vyrostl z něho krásný pes, který je nepříbuzný na většinu fen v ČR.  Otec pochází z Ruska a je to šampion několika zemí vč. USA, kde byl na nějakou dobu zapůjčen.
Matka nese krev věhlasných amerických chovů - Cedarwood (zal. 1978), Willcare (zal. 1979) , Lubberline (zal. 1972). 
Má velmi milou a přátelskou povahu bez dominance a jak se ukázalo, je také šikovný na práci.  V roce 2019 absolvoval se ctí podzimní zkoušky - škoda poslední disciplíny, která ho z první pozice posunula do III-ceny, jak už to někdy na zkouškách bývá! :-) 

Z Verdiho se stal spolehlivý krycí pes, který kryje sám přirozenou cestou a dává početné vrhy. Kromě českých chovatelů je využíván také v zahraničí - jen v roce 2017 se po něm narodily 3 vrhy v Rakousku, 2 vrhy na Slovensku a jeden vrh v Polsku. My sami se můžeme pochlubit krásnou bilancí 8 narozených fenek s Tequila Star Royal Standard - vrh J - Royal Standard, 8 čokoládových štěňátek s naší Caramel Sweet Star Royal Standard nebo štěňátka s fenkou Star Dance Royal Standard, u které jsme už ani v březost nedoufali, neboť žádné z předešlých krytí s dvěma různými psy nedopadlo úspěšně. V roce 2018 se fence z našeho chovu Favourite Star Royal Standard narodilo po Verdíkovi 9 krásných štěňátek, proto jsme v roce 2020 vrh zopakovali. 

Zájemcům o krytí zašlu na vyžádání zdravotní certifikáty e-mailem - z důvodu možného zneužití nezveřejňuji tyto dokumenty na webu. 

 
Verdík se svým handlerem Honzou Bendlem